Дунав загуби кастатрофално с 0:5 у дома от шампиона Лудогорец в среща от 6-ия кръг на Първа лига. Двубоят бе дебют на Димитър Димитров - Херо начело на "орлите" в родния шампионат.

След пропуски на Лукоки и Жоао Пауло в началото за гостите и на Васил Шопов за домакините се стигна до 23-ата минута, в която Христо Попадийн не успя да пресече пас на Марселиньо. Топката достигна до Върджил Мисиджан, който остана сам срещу Станислав Антонов и го преодоля за 0:1.

В 37-ата минута шампионите удвоиха аванса си. Джоди Лукоки надбяга Христофор Хубчев по дясното крило и центрира, а Марселиньо засече топката с глава и вкара за 0:2. Четири минути по-късно пък Сисиньо отправи слаб удар, а Христо Попадийн засече топката и си вкара автогол за 0:3.

След почивката в 47-ата минута Будинов падна в наказателното поле на гостите, но не получи дузпа. В 68-ата минута Карагерен пропусна за домакините от близка дистанция, а пет минути след това Христофор Хубчев сгреши фатално в защита. Топка попадна в Жоао Пауло, който асистира на резервата Жуниор Кишада, разписал се за 0:4.

Разгромът стана пълен в 84-ата минута, когато Джоди Лукоки бе изведен зад отбраната на домакините и сам срещу вратаря оформи крайното 0:5.

След категоричната си победа Луодгорец събра 13 точки, колкото има и вторият ЦСКА, но шампионите са с мач по-малко. Дунав е девети с 5 точки. На върха след този кръг остава Черно море с 14 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма
Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка

ДУНАВ - ЛУДОГОРЕЦ 0:5
0:1 Върджил Мисиджан (23), 0:2 Марселиньо (37), 0:3 Христо Попадийн (41-автогол), 0:4 Жуниор Кишада (73), 0:5 Джоди Лукоки (84)

Състави:
Резултат с изображениеДунав: 86.Станислав Антонов, 83.Христо Попадийн (4621.Олексей Ларин), 4.Петър Патев , 22.Михаил Милчев, 23.Христофор Хубчев, 11.Диян Димов, 10.Васил Шопов, 77.Бранимир Костадинов (5594.Юлиян Ненов), 7.Бирсент Карагерен (808.Андреас Васев), 20.Димитър Георгиев, 9.Мирослав Будинов
Резерви: 33.Александър Конов, 3.Марио Петков, 24.Преслав Петров, 5.Тейнур Марем, 21.Олексей Ларин, 8.Андреас Васев, 94.Юлиян Ненов
Треньор: Веселин Великов

Резултат с изображение за фк лудогорецЛУДОГОРЕЦ: 1.Хорхе Броун, 5.Георги Терзиев, 30.Козмин Моци, 4.Сисиньо (818.Лукас Саша, 19.Александър Василев , 12.Абел Анисе (7710.Густаво Кампаняро), 44.Яцек Горалски, 84.Марселиньо , 93.Върджил Мисиджан (6411.Жуниор Кишада ), 92.Джоди Лукоки , 37.Жоао Пауло
Резерви: 33.Ренан дос Сантос, 32.Игор Пластун, 8.Лукас Саша, 10.Густаво Кампаняро, 6.Натанаел, 11.Жуниор Кишада, 28.Клаудиу Кешеру
Треньор: Димитър Димитров

Русе, "Градски стадион"
Съдия: Георги Димитров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
2 - Джоди Лукоки от гостите шутира от средна дистанция, но топката минава над вратата.
5 - Бранимир Костадинов имаше чудесна възможност, но защитник на гостите изчисти топката.
6 - Жоао Пауло отправи неточен удар по посока вратата на домакините.
13 - Будинов шутира от пряк свободен удар, но топката рикошира и излиза в корнер.
14 - След късо изпълнение на корнер и изчистена топка от наказателното поле на Лудогорец васил Шопов нанесе бомбен шут от далечна дистанция, но с прекрасна реакция Хорхе Броун предотврати гол във вратата си.
16 - Джоди Лукоки отправи удар, но вратарят Антонов изби топката.
23 - ГОООЛ! Лудогорец повежда в резултата. Христо Попадийн не успя да пресече пас на Марселиньо и топката достигна до Върджил Мисиджан, който остана сам срещу Станислав Антонов и го преодоля за 0:1.
34 - След центриране в наказателното поле на гостите и разбъркване удар на Димитър Георгиев бе блокиран.
37 - ГОООЛ! Шампионите удвояват аванса си. Джоди Лукоки надбяга Христофор Хубчев по дясното крило и центрира, а Марселиньо засече топката с глава и вкара за 0:2.
41 - АВТОГОЛ! Разликата стана класическа. Сисиньо отправи слаб удар, а Христо Попадийн засече топката и си вкара автогол за 0:3.
45 - Край на първата част.
...........................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Будинов падна в наказателното поле на гостите, но не получи дузпа.
48 - Неточен удар на Марселиньо от гостите.
52 - Бранимир Костадинов от домакините изпадна в положение на засада.
60 - Няколко минути не се играе футбол след сблъсък на Мисиджан с играч на домакините. Накрая съдията показа жълти картони на Петър Патев и Мисиджан.
68 - Карагерен пропуска за домакините от близка дистанция, пращайки топката над вратата.
73 - ГОООЛ! Лудогорец бележи четвърти гол. След грешка на Христофор Хубчев от домакините топката попадна в Жоао Пауло, който асистира на резервата Жуниор Кишада, разписал се за 0:4.
84 - ГОООЛ! Лудогорец продължава да бележи. Джоди Лукоки бе изведен зад защитата на домакините и сам срещу вратаря също се разписа за 0:5.
90+1 - Лукас Саша влиза в наказателното поле на домакините пропуска от близка дистанция, шутирайки над вратата.
90+2 - Край на мача! Лудогорец спечели категорично с 5:0 в Русе и се изравни по точки с ЦСКА.