Марсилия загуби у дома от Лион с 2:3 в зрелищен спектакъл от 30-ия кръг на френската Лига 1.

Роландо (31) вкара първия гол в мача след пас на Адил Рами, който обаче си вкара автогол в 42-ата минута за 1:1. При този резултат дойде и почивката между двете полувремена.

След паузата Хосем Аоуар (52) направи обрата пълен след асистенция на Бертранд Траоре. Гръцкият нападател Костас Митроглу (84) изравни и върна надежите на марсилци за трите точки. В самия край обаче „хлапетата” изтръгнаха победата след гол на холандския национал Мемфис Депай (90), възползвал се от подаване на Мариано Диас.

Така Лион събра 57 точки и остава четвърти, но се доближи само на две точки от днешния си съперник, който запазва третата си позиция.