Лацио се издъни у дома и завърши 1:1 с Болоня в мача си от 29-ия кръг на италианската Серия „А”.

Гостите започнаха вихрено и поведоха още в 3-ата минута, когато Блерим Джемайли изпълни пряк свободен удар, Стракоша спаси, но нямаше какво да направи при добавката на Симоне Верди.

„Орлите” реагираха и натиснаха, за да стигнат до изравняване в 16-ата минута, когато бразилецът Лукас Лейва реализира за 1:1. Следващата изгодна ситуация за домакините дойде чак в 76-ата минута когато Фелипе Андерсон шутира неточно.

Гостите имаха по-добри шансове, като на няколко пъти Стракоша трябваше да се намесва решително, а в добавеното време дори спаси силен удар на Верди.

След равенството Лацио остава извън първата четворка, заемайки пета позиция с 54 точки и една по-малко от Интер. Болоня се изкачи на 11-о място с 34 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"