Дижон загуби у дома от Олимпик (Лион) с 2:5 в среща от 34-ия кръг на френската Лига 1.

Холандският национал Мемфис Депай (4) се разписа още в началото след асистенция на Рафаел, но тунизиецът Наим Слити (26) изравни след пас на Мари. Това бяха и единствените попадения за първата част.

След почивката в 50-ата минута Валентен Розие си вкара автогол, а Набил Фекир (53) увеличи преднината на гостите. Наим Слити (55) бързо намали на 2:3 и върна надеждите на домакините за нещо повече в мача. Бертранд Траоре (77) и асистиралият му Гнали Корне (82) обаче оформиха крайния резултат.

Така „хлапетата” събраха 69 точки и се доближиха само на една от втория Монако. Дижон е 12-и с 42 точки преди останалите срещи от кръга.