Атлетик (Билбао) загуби у дома от Спартак (Москва) с 1:2 в реванш от 1/16-финалите на Лига Европа и все пак се класира в следващата фаза с общ резултат 4:3. Баските бяха спечелили с 3:1 в първата среща и така само един гол не стигна на руския шампион да докара до продължения мача, помрачен от смърт на полицай след безредици между фенове извън стадиона преди първия съдийски сигнал.

Баските започнаха по-активно и пропуск в 12-ата минута направи Раул Гарсия, чийто удар бе спасен от Александър Селихов. В края на първата част Луис Адриано (44) с глава изведе гостите напред в резултата след центриране на Дмитрий Комбаров.

Домакините изравниха чрез Ечейта (57), който засече с глава центриране отляво на Еник Саборит. В самия край на мача Спартак вкара втори гол чрез Лоренцо Мелгарехо (85) и му оставаше само още едно попадение до пълно заличаване на пасива от първата среща. Това обаче не се случи и в крайна сметка „лъвовете” продължават напред към 1/8-финалите на турнира.