Фиорентина победи у дома Сампдория с 3:2 и се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Италия благодарение на видео технологията (VAR), която ще бъде използвана в надпреварата до самия й финал. Два от головете на “виолетовите” бяха след дузпи, отсъдени с помощта на видео повторения.

Сенегалецът Кума ел Бабакар (2) откри за домакините, но Едгар Барето (39) изравни още преди края на първата част.

След почивката Жордан Верету (59-дузпа) направи 2:1, като наказателният удар бе даден след видео повторение, на което се видя нарушение срещу Бабакар. „Моряците” все пак изравниха чрез Гастон Рамирес (77-дузпа).

Драмата настъпи в последната минута, когато Жордан Верету (90-дузпа) реализира за втори път от бялата точка, а 11-метровият наказателен удар бе отсъден за игра с ръка на Никола Муру, видяна отново след видео повторение.

На 1/4-финалите тимът от Флоренция ще се изправи срещу победителя от двойката Лацио - Читадела, които играят утре. „Виолетовите” са вторият 1/4-финалист след Интер, който снощи елиминира драматично третодивизионния Порденоне и очаква победителя от сблъсъка между Милан и Верона.