Дунав победи Етър с 1:0 у дома в двубой от 31-ия кръг на група "Б" на втората осмица.

Единственият гол в мача бе дело на Васил Шопов в 26-ата минута, като късметът му помогна с рикошет в тялото на съперник. През второто полувреме възпитаниците на Красимир Балъков опитаха да стигнат поне до точката, но не успяха при двата си удара в рамките на вратата.

Дунав изпревари съперника си с точка в битката да не е последен в групата кръг преди края, когато русенци гостуват на лидера Септември, а Етър посреща Локомотив (Пловдив).

ДУНАВ - ЕТЪР 1:0
1:0 Васил Шопов (26')

По-интересното от мача по минути:
1' Начало на срещата.
26'  ГОООЛ за Дунав! Васил Шопов достигна до отбита топка в наказателното поле, стреля, а ударът му се отби в тялото на съперник за 1:0.
45' Край на първото полувреме.
46' Начало на втората част.
90' Край на мача!

ДУНАВ: 1.Мартин Луков, 14.Божидар Васев, 16.Мартин Ковачев, 4.Петър Патев, 83.Христо Попадийн, 31.Красимир Станоев, 94.Юлиан Ненов, 17.Нассим Зитоуни ( 27.Мухамаду Ндиайе), 10.Васил Шопов , 77.Бранимир Костадинов ( 15.Христо Лемперов), 9.Исмаил Иса ( 22.Михаил Милчев)
Резерви: 86.Станислав Антонов, 11.Диян Димов, 24.Преслав Петров, 99.Сонер Хюсеин

ЕТЪР: 12.Денис Гргич, 6.Георги Пашов , 21.Венцислав Василев, 16.Пламен Гълъбов, 30.Димо Атанасов, 20.Яни Пехливанов ( 25.Аласана Мане), 8.Румен Руменов ( 73.Иван Иванов), 22.Никола Колев, 11.Даниел Младенов, 10.Велко Батрович ( 92.Ерик Почански), 9.Иван Петков
Резерви: 1.Христо Иванов, 4.Венелин Филипов, 14.Иван Скерлев, 17.Чавдар Ивайлов

Стадион: "Градски", Русе
Съдия: Петър Костадинов