Уест Хям загуби у дома от Брайтън категорично с 0:3 в първа среща от деветия кръг в английската Висша лига.

„Чайките“ шокираха „чуковете“ още в самото начало с гол на Глен Мъри (10), който си взаимодейства много добре с Паскал Грос и се разписа за 0:1.

В добавеното време на първата част Хосе Искиердо (45+2) удвои аванса на гостите след пас на холандеца Дейви Прьопер.

След почивката Брайтън получи и правото да изпълни 11-метров наказателен удар, а Глен Мъри (75-дузпа) бе точен от бялата точка за втория си гол в мача, с който оформи крайния резултат.

С третия си успех за сезона Брайтън събра 11 точки и заема десета позиция. Уест Хям е точно над чертата, заемайки 17-а позиция с 8 точки преди останалите срещи от кръга.