Бешикташ спечели с 2:1 при визитата си на Монако в среща от третия кръг на група „G” и след третата си поредна победа поведе убедително с 5 точки на върха. Първо гол на Райън Бабел за гостите бе отменен заради засада, а след това колумбийският голмайстор Радамел Фалкао (30) изведе монегаските напред в резултата след асистенция на Кейта Балде. „Орлите” от Истанбул обаче бързо изравниха чрез Дженк Тосун (34) с глава след центриране на Рикардо Куарешма. След почивката отново Дженк Тосун (54) бе точен след асистенция на Бабел. Така Бешикташ събра 9 точки от три срещи и се нуждае само от точка, за да си осигури място на осминафиналите. Монако остава само с точка на дъното в групата.

В същото време РазенБалшпорт Лайпциг надви у дома Порто с 3:2 и записа първа победа в турнира, за да се изкачи на втора позиция с 4 точки, задминавайки с една „драконите”. Всички попадения бяха реализирани преди почивката. Вили Орбан (8) даде преднина на домакините, но Винсент Абубакар (18) изравни след пас на Фелипе. Емил Форсберг (37) след асистенция на Забицер и Огустен (40) доведоха нещата до 3:1, а Иван Маркано (44) се разписа за 3:2, засичайки топката след центриране от корнер. След почивката Абубар пропусна няколко изгодни положения за изравнителен гол. След успеха си РБ Лайпциг е втори с 4 точки. Порто е на трета позиция с 3 точки.