Атлетико (Мадрид) допусна грешна стъпка и завърши 1:1 при визитата си на Виляреал в среща от деветия кръг на испанската Примера дивисион. Така „дюшекчиите“ пропуснаха шанс да излязат начело във временното класиране, оставайки на точка зад сензационния лидер Алавес преди останалите срещи от кръга.

През първата част съперниците не успяха да намерят верния път към противниковата врата и не реализираха нито едно от положенията си.

След почивката Филипе Луис (51) все пак изведе гостите напред в резултата. Радостта им не бе твърде дълга, тъй като Марио Гаспар (65) изравни след асистенция на Алфонсо Педраса.

До края на мача нито един от двата отбора не успя да вземе превес в резултата и се стигна до подялбата на по една точка.

След четвъртото си реми за сезона Атлетико остава трети с 16 точки, колкото има и вторият Севиля, който приема Барселона в дербито на кръга. Каталунците засега са четвърти с 15 точки. Виляреал е едва 14-и с 9 точки след третото си равенство от началото на шампионата.