Верея победи с 2:1 Ботев (Гълъбово) в последната си контрола преди подновяване на първенството в Първа лига. Проверката се игра на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора пред около 200 зрители.

Още при първата си атака Ботев отправи удар чрез Иван Винков, но топката излезе в аут. В 6-ата минута Антон Огнянов центрира отляво в наказателното поле, но Георги Вълчев не успя да засече топката с глава.

В 32-ата минута Симеон Мечев изведе Валери Домовчийски в наказателното поле на Ботев, но нападателят стреля встрани от вратата.
Минута по-късно тимът от Гълъбово поведе в резултата. След триходова атака, Ивайло Ангелов намери отдясно в пеналта Кирилов, който с удар от 5-6 метра се разписа за 0:1.

В началото на второто полувреме Верея изравни. Домовчийски с гръб към вратата подаде към Милен Танев, който с точен удар от десет метра изравни за 1:1.

В 79-ата минута на мача Верея направи пълен обрат, след като Милен Танев се разписа от пряк свободен удар от около 18 метра.

До края на срещата не се стигна до по-опасни положения и така Верея стигна до победата.