Лудогорец записа втора загуба от началото на сезона в Първа лига. Разградчани изненадващо допуснаха поражение в гостуването си на Верея с 1:2. Исмаил Иса и Селим Керкар бяха точни за старозагорци, а за Лудогорец се разписа Козмин Моци.

Срещата започна устремно, а още в третата мунита Кешерю стреля от воле и нацели страничната греда. Последва опасност пред вратата на Лудогорец, но тогава стабилно се намеси Броун.

Верея изненадващо поведе в резулатта в 13-ата минута. Здравко Илиев пусна по земя към Иса в наказателното поле на Лудогорец, а нападателят на Верея с шпагат засече топката и изведе своя тим напред.

Лудогорец отвъртна с нова греда, този път след удар на Моци. Именно румънският бранител изравни резултата в 25-ата минута. Той засече от воле изчистена от защитата топка и направи безпомощен стража на Верея - 1:1.

До края на първата част играчите на Димитър Димитров пропиляха няколко отлични възможности за гол, но на почивката резултатът бе непроменен.

През втората част Верея действаше на контраатаки, а Лудогорец непрестанно натискаше. Вратарят Пламен Колев обаче се отличи със страхотни намеси. Пропуски направиха Пластун, Кешерю и Вандерсон. Румънският нападател имаше и основателни претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена.

Изненадващо в 83-ата минута тимът на Илиян Илиев излезе напред в резултата. Домакините направиха многоходова атака, Бен Джемия стреля, вратаря на Лудогорец изби, но бе безпомощен при добавката на Керкар - 2:1.

До края Пламен Колев отнбово показа чудесен рефлекс и отказа нападателите на Лудогорец. В крайна сметка Верея шокира шампионите и спечели победата.

Така Лудогорец остана с 42 точки на върха, а преследвачът ЦСКА има 38. "Червените" обаче имат мач по-малко, а ако победят Септември ще се доближат само на точка от "зелените". Третият Левски е с 35.

Верея зае петото място с 29 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

Верея - Лудогорец 2:1
1:0 Исмаил Иса (13), 1:1 Козмин Моци (25), 2:1 Селим Керкар (83)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
3- Греда! Кешерю стреля отблизо, но топката среща страничната греда
6- Фенуш прекъсна пас между бранители на Лудогорец и се озова сам срещу Броун, но ударът му бе право в ръцете на вратаря
13- ГОЛ ЗА ВЕРЕЯ! Здравко Илиев пусна по земя към Иса в наказателното поле на Лудогорец, а нападателят на Верея с шпагат засече топката и откри резултата!
14- Греда! Кешерю сътреля с глава след центриране, но топката се отби в напречната греда
25- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Козмин Моци засече от въздуга избират топкат от защитата с красив и мощен удар прати топката в сглобката за 1:1!
28- Вандерсон се засуети в наказателното поле, а накрая стреля слабо покрай вратата
38- Разбъркване в наказателното поле на Верея, Кешерю опита да стреля, но топката мина над вратата
45- Край на първото полувреме
________________________________
46- Начало на второто полувреме
59- Кешерю пада в наказателното поле на Верея с претенции за дузпа, но съдията не посочва бялата точка
63- Хубава комбинация между Вандесон и Кашерю, която завършва с удар на бразилеца, но топката минава над гредата
70- Пластун стреля с глава, но Колев показа рефлекс и изби в корнер
74- Пропуск на Домувчийски! От няколко метра напдателят на Верея не успя да прати топката в мрежата след разбъркване
83- ГОЛ ЗА ВЕРЕЯ! Домакините направиха многоходова атака, Бен Джемия стреля, вратаря на Лудогорец изби, но бе безпомощен при добавката на Керкар - 2:1!
90- Кешерю стреля опасно от фаул, но Пламен Колев показа рефлекс и изби в корнер
90+3 - Край на мача!

Свързано изображениеВЕРЕЯ: 1.Пламен Колев, 21.Здравко Илиев, 16.Петър Витанов (87-19.Атанас Панов), 5.Илия Мунин, 4.Селим Бен Джемия, 15.Костадин Слаев, 26.Селим Керкар, 20.Венцислав Бенгюзов, 10.Елиаш(65-77.Милен Танев), 9.Меди Фенуш, 29.Исмаил Иса (71-17.Валери Домовчийски)
Резерви: 96.Георги Ставрев, 6.Иво Иванов, 77.Милен Танев, 19.Атанас Панов, 89.Илиян Йорданов, 17.Валери Домовчийски, 18.Янислав Иванов
Треньор: Илиан Илиев

ЛУДОГОРЕЦ: 1.Хорхе Броун, 27.Козмин Моци, 32.Игор Пластун, 88.Вандерсон, 44.Яцек Горалски (62-18.Светослав Дяков), 10.Густаво Кампаняро (84-8.Лукас Саша), 12.Абел Анисе, 6.Натанаел, 92.Джоди Лукоки (75-37.Жоао Пауло), 4.Сисиньо, 28.Клаудиу Кешерю
Резерви: 33.Ренан дос Сантос, 19.Александър Василев, 55.Георги Терзиев, 18.Светослав Дяков, 8.Лукас Саша, 11.Жуниор Кишада, 37.Жоао Пауло
Треньор: Димитър Димитров

Стара Загора, ст. "Трейс Арена"
Съдия:
Неделчо Гаджалов
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация