Верея изигра първата си контрола от подготвителния лагер в Марибор, Словения. Тимът на Иван Колев завърши 0:0 срещу румънския Aстра (Гюргево), а спарингът се проведе на един от терените в словенския курорт Рогла на 1500 метра надморска височина.

Проверката премина равностойно, но играчите на Верея бяха по-активни и създадоха повече положения. В 88-ата минута Антон Огнянов пропусна златен шанс да донесе победата на тима от Стара Загора. Той отправи опасен удар, топката се удари в гредата и после във вратаря на румънците и излезе в корнер.

След почивката за Верея в игра влезе бившият халф на Левски - 27-годишният ганаец Майкъл Тевия.

Втората контрола на Верея в Словения е срещу Хайдук (Сплит) на 6 юли.

Съставът на Верея: Георги Георгиев (Богомил Цинцарски), Здравко Илиев (Йорданов), Иво Иванов, Илия Мунин (Емил Йоргесен), Емин Ахмед, Ангел Максимов, Симеон Мечев (Алекс), Милен Танев (Майкъл Тевия), Андрей Киофу, Денислав Станчев (Теофилус Корупис), Антон Огнянов

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2018 в Първа лига