Новакът в Първа лига Царско село записа победа в първата си контрола от подготовката си за своя исторически първи сезон в елита на България. Футболистите на Никола Спасов се наложиха с минималното 1:0 срещу втородивизионния Струмска слава (Радомир).

Единственото попадение в проверката реализира голмайсторът на Царско село Георги Минчев. Най-резултатният футболист във Втора лига миналия сезон се разписа с глава в 15-ата минута.

"На този етап от подготовката няма как да не съм доволен от мача. През първото полувреме играхме по-интензивно, имахме доста положения и контролирахме играта. Ясно е, че в първенството няма да изглеждаме така, защото тепърва има много работа. Имаме и нови играчи, които тепърва ще навлизат в ритъма на отбора", коментира треньорът на Царско село Никола Спасов.

ЦАРСКО СЕЛО – СТРУМСКА СЛАВА 1:0
1:0 Георги Минчев (15)

Царско село: Иван Чворович (46 – Мартин Димитров), Веселин Минев (58 – Георги Хашев), Йордан Минев (25 – Евертон Диас), Густаво Роса (85 – Стойчо Папазов), Родриг Нанителамио (46 – Ивайло Марков), Раян Даскалов, Антонио Георгиев, Емануил Манев (46 – Бернард Булбва), Сергей Георгиев (46 – Андерсон Кордейро), Светослав Диков (55 – Намди Кристофър), Георги Минчев

Струмска слава: Драгомир Петков, Борислав Николов, Мартин Костов, Агоп Мачуян, Мартин Ачков, Калоян Евгениев, Богомил Христов, Георги Янев, Кристиян Тавес, Хуан Давид, Лионео Матадос (Слави Паскалев, Митко Митков, Христо Младенов, Динко Динев, Антон Стефанов, Йордан Тодоров, Антон Тунгаров)

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2019