Жан Шуай се класира за финала на International турнира в Гуанджоу след победа 7-6(7), 6-3 над Евгения Родина.

В началото на мача и двете имаха проблеми с взимането да подаванията си и до 2-2 си размениха по брейк. Пробиха се по още веднъж до седмия гейм, а до деветия записаха сервис геймове, но с цената на отразени брейкболи. Родина сервираше при 4-5 и изравни, а до 6-6 последваха два пробива. В тайбрека китайката се наложи със 7-6(7).

Шуай стана по-солидна, когато подава и поведе 2-0 след почивката, а после направи двоен брейк без да отпуска точка. Взе подаването си за 4-0 и победата изглеждаше взе по-близо. Родина върна пробив в осмия гейм, но в деветия предаде подаването си отново – 3-6.

На финала Жан Шуай ще играе с Aлександра Крунич, която в другия 1/2-финал победи Янина Викмайер с 6-3, 6-3.