Финалистката от миналата година Роберта Винчи (Италия) се класира за третия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис. Седмата поставена в схемата италианка победи представителката на домакините Кристина МакХейл с 6:1, 6:3 за 64 минути.

Миналата година Винчи загуби на финала от сънародничката си Флавия Пенета. В третия кръг 33-годишната италианка ще играе срещу Карина Витхьофт (Германия), която победи Юлия Путинцева (Казахстан) с 6:1, 6:7(1), 6:1. Поставената под номер 24 швейцарка Белинда Бенчич също продължава напред.

Четвъртфиналистката от 2014 година Бенчич елиминира Андреа Петкович (Германия) с 6:3, 6:2. Двукратната шампионка от "Уимбъдлън" Петра Квитова (Чехия) победи Чагла Буюкакчай (Турция) със 7:6(2), 6:3, а Елина Свитолина (Украйна) спечели срещу американката Лорън Дейвис (САЩ) с 6:1, 4:6, 6:3. Номер 12 в схемата Доминика Цибулкова (Словакия) спечели срещу Евгенив Родина (Русия) с 6:7(5), 6:2, 6:2.

Бившата водачка в световната ранглиста и двукратна вицешампионка в Ню Йорк от 2009 и 2014 година, Каролине Возняцки (Дания) победи деветата поставена Светлана Кузнецова (Русия) с 6:4, 6:4.