Виктория Томова стигна до най-голямата титла в кариерата си, след като триумфира на турнира с награден фонд 80 000 долара в Биариц, Франция. На финала 24-годишната българка победи Данка Ковинич с 6:2, 5:7, 7:5 след тежка битка, продължила 2 часа и 39 минути.

Томова започна колебливо и загуби първите два гейма, но след това направи серия от осем поредни гейма, с което спечели първия сет и поведе с 2:0 във втория. Ранният пробив във втората част бе заличен от съперничката й. Ковинич успя да измъкне сета след пробив в 12-ия гейм. Третата част бе напълно равностойна, като Вики запази самообладание, да изчака своя момент и нанесе решителен удар в края за 7:5.

Томова се срина до 249-о място в световната ранглиста след поредица от слаби резултати от началото на сезона. След отличното представяне в Биариц тя ще се завърне в топ 200. Днешната победа й си осигури 12 192 долара и 115 точки.