Доминик Тийм стана последният тенисист, класирал се за втория кръг на Australian Open, след като в драматичен сблъсък с Беноа Пер надделя с 6-4 6-3 5-7 1-6 1-6.

Срещата бе изпълнена с много драматични моменти и завърши в 2 ч. след полунощ в сряда местно време.

Поставеният под номер 7 се нуждаеше от 3:42 часа, за да се справи със съпротивата на французина.

Осминафиналистът от последните два сезона изглежда вървеше към рутинна победа, след като взе първите два сета, но след 5:5 в третата част Пер направи серия от седем поредни гейма, която му помогна да изравни резултата. В решаващия пети сет Тийм реализира единствен пробив за 5:3, след което успя да затвори мача при четвъртата си възможност на собствен сервис.

Във втория кръг австриецът ще срещне участващия с "уайлд кард" 19-годишен представител на домакините Алексей Попирин, който елиминира германския ветеран Миша Зверев със 7:5, 7:6 (7), 6:4 и записа първа победа в кариерата си в основната схема на турнир от “Големия шлем”.