Световният №1 в мъжкия тенис Новак Джокович претърпя нова изненадваща загуба. Сърбинът отстъпи с 6:1, 5:7, 3:6 в мача си срещу Роберто Баутиста Агут от четвъртия кръг на турнира в Маями.

Джокович, който е шесткратен шампион от надпреварата в щата Флорида, загуби от Баутиста Агут и през януари в Катар. През миналата седмица Ноле отпадна в третия кръг на турнира в Индиън Уелс.

Сърбинът за първи път в кариерата си губи в Маями мач, след като е спечелил първия сет. До момента той имаше 41 поредни победи при такива случаи.

Джокера спечели първия сет за 31 минути, а във втория сервираше при 5:4 в своя полза, когато дъжд прекрати мача. След принудителната почивка испанецът излезе по-мотивиран, спечели 80% от първия си сервис и се добра до решителна трета част. Роберта Баутиста Агут проби за 4:2 във финалния сет и стигна до победата при първия си мачбол.