Световната №1 и водачка в схемата Симона Халеп се класира за полуфиналите на "Ролан Гарос". Румънката обърна бившата №1 в света Анджелик Кербер с 6:7(2), 6:3, 6:2 за 2 часа и 15 минути игра в десетия мач помежду им. Това е шести успех за Халеп срещу германката.

Кербер поведе с 4:0 в първия сет след два прибива, но Халеп показа характер и изравни до 5:5. След разменени пробиви се стигна до тайбрек, в който германката спечели със 7:2 точки.

Вторият сет започна с пробив за Халеп, която затвърди преднината си и крайна сметка след 6:3 изравни резултата в срещата.

В решаващата трета част лидерката в схемата показа по-стабилна игра и заслужено стигна до успеха след 6:2.

На полуфиналите Халеп ще срещне третата поставена Гарбине Мугуруса. Испанката победи убедително Мария Шарапова по рано днес в два сета. Освен за място на финала, двете ще спорят и за първата позиция в световната ранглиста.