Юлия Стаматова се класира за полуфиналите на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 5 българка надделя над втората в схемата Мириам Болквадзе (Грузия) с 4:6, 6:3, 6:3.

Стаматова имаше преднина от 4:1 в първия сет, но след това загуби пет поредни гейма.

Във втората част 24-годишната левичарка поведе с 3:0, съперничката й изравни, след което последваха нови три поредни гейма за българката и тя взе сета.

Стаматова направи решителен пробив за 5:3 в третия сет и при свой сервиз приключи мача. Двубоят завърши с общо 14 пробива, 8 от които за българката.

Стаматова заработи 4 точка за световната ранглиста и 734 долара, а следващата й съперничка е рускинята Валерия Юшченко.

В надпреварата на двойки Стаматова и германката Наталия Седлиска, четвърти в схемата, ще играят по-късно днес на полуфиналите срещу Мира Антонич (Австрия) и Йохана Маркова (Чехия).