Григор Димитров сензационно отпадна още във втория кръг на турнира в Монреал. Първата ни ракета загуби от американеца Джак Сок със 7:5, 6:7, 5:7 в мач от втората фаза след два часа и 28 минути игра.

Както е известно, на старта поставеният под №14 в основната схема Гришо победи Александър Долгополов с 6:4, 7:5.

Двамата със Сок имаха два мача помежду си досега - първият през 2014 в Стокхолм, завършил с победа на Гришо (5:7, 6:4, 6:3), а другият през май тази година на "Ролан Гарос", загубен от българина с 6:7, 2:6, 3:6.

Тази вечер обаче Димитров обаче се изложи жестоко срещу по-младия си съперник. 22-годишният американец е 35-и в световната ранглиста.Димитров пък започна седмицата като №17 в класацията.

В първата част двамата тенисисти печелиха подаванията си до 12-ия гейм. В него Григор стигна до сетбол и го спечели, а с това и частта само за 40 минути игра.

В следващия сет хасковлията играеше стабилно до 5:5, когато губеше с 0:40. В крайна сметка успя да спечели гейма след петия си ас. Веднага след това Гришо стигна до мачбол, но Сок успя да го отрази и да вкара сета в тайбрек. В него американецът поведе с 6:4 точки и изравни общия резултат при втората си възможност, след като Димитров направи двойна грешка.

В третата част първата ни ракета проби за 2:1, след което затвърди със сервис гейм на нула. Последваха минути на надмощие за Сок, който дори стигна до мачбол при петата двойна грешка на съперника, но Димитров го отрази. Гришо спаси още три мачпойнта, преди най-сетне да спечели най-дългия гейм за 5:5. В 12-ия гейм обаче американецът не сбърка, а с това взе и крайната победа.

Ако беше продължил в третия кръг българинът щеше да се изправи срещу Новак Джокович.