Григор Димитров загуби финала в Истанбул от Диего Шварцман със 7:6, 6:7, 0:6. Мачът се превърна в жесток кошмар за българина, който сервираше за титлата във втората част при резултат 5:2 гейма. От там до края обаче в играта на Димитров настъпи невиждан срив, загуби втория сет, а след това и третия.

По време на целия двубой българинът изпитваше сериозни проблеми с ракетите, като скъса цели пет! Това, а и болките, които имаше в лявото бедро, го доведоха до скандално поведение. Димитров счупи две ракети, като при второто чупене бе освиркан от цялата публика.

При 5:0 за Шварцман в последния сет Григор скъса за пети път кордаж на ракетата. Това го вбеси, той отиде до стола си и започна да троши ракетите наред, след което се здрависа със съдията и двубоят приключи. Реферът на двубоя отсъди гейм наказание, с което Диего Шварцман спечели с 6:0 гейма.