Изабелла Шиникова преодоля квалификациите на турнира в Дубай. Българската тенисистка, поставена под №6 в пресявките, се наложи със 7:6 (5), 6:2 над туркинята Пемра Йозген. Срещата продължи 94 минути.

27-годишната Шиникова изоставаше с пробив четири пъти в първата част, включително Йозген сервираше за сета при 5:4 гейма, но българката изравни. В тайбрека нашата тенисистка навакса пасив от 3:5 и със серия от четири поредни точки поведе в резултата.

Във втората част Изабелла Шиникова дръпна с 5:1 и нямаше проблеми да спечели мача и да увеличи положителния си баланс срещу туркинята на три победи от три мача.

С този успех Шиникова си осигури място в основната схема, шест точки за световната ранглиста и 887 долара от наградния фонд. Първата ракета на България Виктория Томова започва участието си в надпреварата по-късно днес директно от първия кръг срещу германката Карина Витхьофт.