Шампионът от миналата година Жил Мюлер отпадна още във втория кръг на турнира по тенис на трева в Хертогенбош (Холандия). Поставеният под №3 представител на Люксембург загуби от австралиеца Матю Ебдън с 3:6, 5:7 за 84 минути игра Мюлер записа 12 аса, но те не бяха достатъчни за успех. На четвъртфиналите Ебдън ще срещне румънеца Мариус Копил, който елиминира седмия в схемата Юичи Сугита от Япония със 7:5, 4:6, 6:4 след малко повече от два часа игра.

Полуфиналистът от 2015 година Робин Хаазе и шести поставен претърпя поражение от квалификанта Бърнард Томич (Австралия) с 3:6, 5:7. Бившият №17 в световната ранглиста Томич, който в момента заема 181-ото място, наниза 13 аса срещу представителя на домакините и записа едва втора победа за сезона на ниво АТП и то отново в Хертогенбош.