Поредната сензация на тенис турнира в София е факт, след като тръгналият от квалификациите Башич, който е №129 в ранглистата, победи неочаквано водача в схемата Стан Вавринка със 7:6(6), 6:4 след час и 26 минути игра.

В първата част двамата имаха по една точка за пробив, но до такъв не се стигна и се игра тайбрек. Смяната на половините на корта дойде при резултат 4:2 точки за Вавринка, като Башич взе следващите четири разигравания и стигна до два сетбола. Стан спаси и двата сетпойнта, но направи двойна грешка и даде трета възможност на 26-годишния тенисист от Сараево, който затвори първата част с добър сервис.

Във втория сет Вавринка направи пробив за 3:2, но скоро след това изигра слаб сервис гейм и така Башич върна брейка при 4:4. В десетия гейм  босненецът стигна до мачпойнт и го реализира, като така направи сензацията факт.

На финала, който е утре Башич ще спори за титлата в София с Мариус Копил от Румъния.