АНКЕТА: Докъде ще стигне Григор на Мастърса в Лондон?

Белгиецът Давид Гофен се класира за финала на Мастърса в Лондон след победа с 2:6, 6:3, 6:4 над Роджър Федерер, записвайки първи успех над швейцареца в седем мача.

Припомняме, че Гофен завърши втори в група с Григор Димитров, след като българинът го смаза с 6:0, 6:2 за малко над час. Сега белгиецът може да отмъсти на българина на финала, ако Гришо победи Джак Сок от 22:00 часа тази вечер, макар Димитров да има 6 победи в 7 мача с Гофен.

Първият сет започна страхотно за швейцареца и той проби съперника в първия гейм. Федерер успя още веднъж да вземе подаването на белгиеца за 4:1, след което с гейм за нула взе сета с 6:2.

Гoфен стисна зъби във втората част и след маратонски втори гейм осъществи пробив за 2:0, което се оказа достатъчно за успех с 6:3.

Третият сет премина при подобен сценарий и направи пробив за 2:1, след което Федерер трябваше да спасява мача при 5:3 в полза на съперника. Швейцарецът намали разликата до 5:4, но не успя да избегне загубата.