Поставеният под номер 6 в схемата Стефанос Циципас надви германеца Максимилиан Мартерер с 6:2, 6:2, 7:6(4) за 1 час и 51 минути игра на старта на "Ролан Гарос" и продължава във втория кръг.

Интрига имаше само в третия сет, в който се стигна до до тайбрек, но там германецът преклони глава пред съперника си. В следващия кръг Циципас ще играе с боливиеца Уго Делиен, който победи в три сета индиеца Пражнеш Гюнешваран.

Друг от фаворитите Кей Нишикори също не допусна колебания в първия си мач на втория за годината турнир от Гоемия шлем. Японецът победи с 6:2, 6:3, 6:4 представителя на домакините Кентен Алис. В следващия кръг Нишикори ще играе с победителя от мача между Жо-Вилфрид Цонга (Франция) и Петер Гойовчик (Германия).

Италианецът Матео Беретини, номер 29 в схемата, спечели с 6:7(3), 6:4, 6:4, 6:2 срещу испанеца Пабло Андухар-Алба и в следващия етап ще се изправи срещу норвежеца Каспер Рууд, който победи латвиеца Ернестс Гулбис с 6:2, 7:6(2), 6:0.