Новак Джокович пропусна миналогодишното издание на турнира от сериите "Мастърс" в Маями за първи път от своя дебют през 2006-та година насам заради контузия. В четвъртък той се завърна на корта в двубой от програмата на двойки, но допусна поражение.

Джокович и неговия сънародник Виктор Троицки отстъпиха на финалистите от турнира в София от тази година -  Никола Мектич и Александър Пея. Сръбската двойка загуби с 6:4, 5:7, 3:10 за 83 минути игра. Ноле ще се завърне на корта в Маями и на сингъл тази вечер, а него съперник ще бъде Беноа Пер.

Сърбинът е в серия от 18 поредни победи в Маями, като неизменно вдигаше трофея през 2016-та, 2015-та и 2014-та съответно срещу Кей Нишикори, Анди Мъри и Рафаел Надал във финалите, а последната му загуба беше в четвърти кръг през 2013-та от Томи Хаас. Джокович има още три титли от тази надпревара - през 2007-ма, 2011-та и 2012-та.