Бившият №1 в света Анди Мъри се завърна на корта след дълго лечение на контузия, но загуби от австралиеца Ник Кирьос с 6:2, 6:7 (4), 5:7 след 2 часа и 38 минути игра и отпадна още в първия кръг на турнира в “Куинс Клъб” в Лондон.

31-годишният британец изигра първа среща от 342 дни насам, а Кирьос го победи за първи път в едва шестия им сблъсък.

Мъри спечели последните четири гейма на първия сет и го взе с 6:2, а във втората част обърна 23-годишния си съперник от 2:4 до 5:4, но загуби с 4:7 точки в тайбрека. В решителната трета част Кирьос пропусна два мачбола в десетия гейм, а в 11-ия отрази точка за пробив на британеца и поведе с 6:5. След двойна грешка на Мъри в следващия гейм австралиецът стигна до крайната победа.