Латвийката Анастасия Севастова поднесе още една от изненадите на Откритото първенство на САЩ по тенис – US Open, изхвърляйки от турнира шампионката от 2006 година Мария Шарапова след обрат с 5:7, 6:4, 6:2.

Участващата с „уайлд кард” най-популярна руска тенисистка спечели първия сет след пробив в 12-ия гейм за 7:5 в своя полза. Поставената под №16 латвийка обаче записа ранен пробив във втората част за 2:1 и до края на сета печелеше подаванията си, за да го вземе с 6:4 и да изравни резултата в срещата.

Решителният трети сет започна кошмарно за Маша след два пробива за латвийката и изоставане с 0:3 гейма. Севастова не допусна никакви колебания в играта си и завърши тази част при 6:2, за да се класира за 1/4-финалната фаза.

Следващата противничка на латвийката ще е представителката на домакините Слоун Стивънс, която надви Юлия Гьоргес с 6:3, 3:6, 6:1.

Въпреки загубата си, Мария Шарапова ще се завърне в Топ 100 на световната ранглиста.