Световният номер 1 Рафаел Надал не допусна сензация на 1/4-финалите на турнира от Големия шлем "Ролан Гарос", след като успя да спечели срещу аржентинеца Диего Шварцман с 4:6, 6:3, 6:2, 6:2 за 3 часа и 36 минути. Интересното е, че срещата се игра в два дни заради проливните дъждове в Париж.

В първия сет Матадора, както е известен Надал, показа доста слаба игра и заслужено загуби с 2:6.

Втората част също бе започната доста слабо от испанския номер 1, но за негово щастие тя бе прекъсната при 3:2 с пробив за Шварцман, а след дъжда Надал излезе коренно променен и успя да обърне до 6:3, взимайки 4 последователни гейма.

В третия и четвъртия сет световният номер 1 не остави никакви шансове на аржентинеца, печелейки и двете части с 6:2, за да триумфира и в самата среща.

С този успех Рафа Надал си гарантира за 11-и път полуфинал в Париж, а негов съперник там ще бъде някой измежду Хуан Мартин дел Потро и Марин Чилич, които играят в момента.