Роджър Федерер загуби първия си сет в тазгодишното издание на “Уимбълдън”, но се класира за четвъртия кръг. Петкратният победител победи с 3:1 гейма (6:3, 6:2, 6:7, 6:1) Филип Колшрабер. Германецът бе поставен под номер 27 в основната схема, но не успя да поднесе сензация, както направи миналия месец на “Ролан Гарос”, когато отстрани Новак Джокович.

Класата на Федерер бе очевидна и той спечели първия сет само за 37 минути. Следващият бе едва 30. В третия сет Колшрайбер се пробуди и спечели след тайбрек. Швейцарецът се съсредоточи и поведе с 3:0 в четвъртия, след което спечели лесно със 6:1.

Следващият му съперник е Робин Сьодерлинг. Двамата играха на финала на “Ролан Гарос” миналия месец, като Роджър спечели със 6:1, 7:6, 6:4/БЛИЦ