Българските тенисистки Сесил Каратанчева и Елица Костова се класираха на четвъртфиналите на турнира в Лас Вегас.

Каратанчева отстрани втора поредна представителка на домакините, след като се наложи с 6:1, 7:5 над Софи Чан. В първия сет Сесил нямаше особени проблеми и тотално надигра своята противничка, като и даде само един гейм. Във втория сет обаче българката сътвори истински подвиг, след като направи невероятен обрат, оказвайки се догонваща с 0:5.

Така Сесил продължава в следващия етап на надпреварата, където ще има изключително тежко препятствие, тъй като ще срещне водачката в схемата на турнира Луиза Чирико (САЩ), която отстрани по пътя си французойката Шеразад Рейш след 7:5, 6:1.

Елица Костова записа убедителна победа с 6:3, 6:1 над представителката на Тайван Чие Шу. Тя доминираше в мача и реши първия сет с три пробива. Във втория сет Костова бе още по-убедителна и поведе с 5:0, което й отвори пътя към победата.

Така българката, която е поставена под номер 8 в схемата на турнира, продължава на 1/4-финалите, където и предстои сблъсък с непоставената американка Мария Матеас.