Роджър Федерер триумфира на турнира в Шанхай, след като на финала се наложи с 6:4, 6:3 над Рафаел Надал. Така Маестрото сложи край на серията от 16 поредни успеха на испанеца, която започна на Откритото първенство на САЩ и продължи до днес.

Иначе това е четвърта победа на швейцареца над Матадора през сезона. Федерер надделя на световния номер 1 и на Australian Open,  Индиън Уелс и Маями.

Срещата днес стартира по перфектен начин за Федерер. Швейцарецът стигна до пробив още в откриващия гейм, след което до края на сета загуби общо 4 точки при своe подаване. В крайна сметка той взе частта с 6:4 за 35 минути игра.

Федерер беше този, който нанесе първи удар и във втората част. Швейцарецът се възползва от поредица грешки на Рафа от бекхенд и проби за 3:2, след което до края на срещата не позволи на световния №1 да отговори на предизвикателството.

Така Федерер грабна 6-ия си трофей за сезона и общи 94-и в кариерата си.