Поставените под №1 и №2 в основната схема - Марин Чилич и Кевин Андерсон, се класираха за 1/4-финалите на турнира по тенис в индийския град Пуна с награден фонд 501 345 долара.

Хърватинът Чилич се наложи над представителя на домакините Рамкумар Раманатан с 6:4, 6:3 за 76 минути, докато Андерсон дори не завърши втория сет. При резултат 7:6(4), 3:2 в полза на южноафриканеца бразилският му суперник Тиаго Монтейро се отказа заради контузия.

В следващия кръг съперник на Чилич ще бъде французинът Пиер-Юг Ербер, докато Андерсон ще играе с казахстанеца Михаил Кукушкин.

Роберто Баутиста Агут, който спечели турнира през миналата година, изненадващо отпадна. Поставеният под №3 испанец допусна загуба с 3:6, 6:7(5) от французина Жил Симон.

За 1/4-финалите се класира и холандецът Робин Хаасе. Поставеният под №4 в основната схема тенисист се наложи драматично с 3:6, 7:6(5), 7:5 над младия чилиец Николас Хари. В следващия етап продължиха още испанецът Рикардо Охеда и французинът Беноа Пер.