Лидерът в световната ранглиста Новак Джокович записа трудна победа със 7:5, 4:6, 6:1 над аржентинеца Федерико Делбонис на турнира в Маями. Сърбинът обаче вдигна скандал по време на мача и заплаши да напусне корта още по време на първия сет.

В деветия гейм на първата част Делбонис проби подаването на Ноле, а при сядането си на пейката за почивка сърбинът вдигна скандал на съдията на стола. Ноле недоволстваше от тъмнината на „Хард Рок Стейдиъм“ и поиска да бъде пуснато осветлението на корта.

„Ако не го пуснете, аз няма да играя в този мрак“, обяви твърдо Джокович с готовност да напусне корта.

Това принуди съдията да нареди включването на прожекторите и заради това се наложи няколкоминутно забавяне на мача, докато лампите заработят с пълна сила.

Новак Джокович изоставаше в първия сет, но успя да го спечели. Делбонис изравни резултата, печелейки втората част. Сърбинът обаче се класира за осминафиналите след превъзходство в заключителния сет. В следващия си мач Ноле ще играе срещу Роберто Баутиста Агут. Джокович се опитва да спечели седма рекордна титла от турнира в Маями.