Григор Димитров продължава на турнира от сериите Мастърс 1000 в Синсинати след победа над Фелисиано Лопес. Българинът елиминира испанеца, надигравайки го със 7:6(5), 6:4 в двубой от втория кръг. Следващият съперник на Григор ще стане ясен по-късно тази вечер - победителят от двубоя между Хуан Мартин дел Потро и Мичел Крюгер.

С успеха днес Димитров поведе в общия баланс срещу Лопес, от когото загуби на полуфинал в Куинс в края на юни. Българинът вече има 3 победи срещу испанеца, който го е надвил два пъти досега.

През миналия сезон Гришо отново спори с Лопес в Синсинати, когато го елиминира след тайбрек в третия сет. И тогава двамата играха един срещу друг във втория кръг. Сега отново имаше тайбрек, който бе в първия сет. Спорът протичаше гейм за гейм, но в крайна сметка Димитров пречупи испанеца - 7:6 след 7:5 точки в тайбрека. Във втория Григор продължи да демонстрира добра игра и закономерно ликува в края - 6:4.

ГРИГОР ДИМИТРОВ - ФЕЛИСИАНО ЛОПЕС 7:6(5), 6:4

ПЪРВИ СЕТ
Силен старт на Григор, който направи ас при 30:15, а на геймбола нямаше проблеми да затвори подаването си. Лопес обаче отвърна, като изравняването на геймовете дойде след три поредни точки в актива му - 1:1. Испанецът първи стигна до точка за пробив след форхенд в аут на българина за 30:40. Хубави начални удар и дълбоки форхенди обаче измъкнаха №11 в света и първото прекъсване дойде при 2:1 за него.

Лопес отвърна с гейм на нула - 2:2, след което Григор бе близо да стори същото. Първата ни ракета почти без да влиза в разиграване поведе с 40:15, последва добър втори сервис, на който Лопес нямаше отговор от ретур - 3:2. Испанецът отново изравни, а в седмия гейм Григор изостана с 0:30, след като и двата му апроуча бяха разгадани. Взе обаче следващата точка и след ретур в аут изравни – 30:30. След напрегнато разиграване хасковлията пласира форхенд по обратния диагонал, намирайки отличен ъгъл - 40:30, а на геймбола пласира добър начален удар, след който Лопес сбърка посрещането - 4:3.

Първият сервис на Лопес се поизгуби, а след отличен бекхенд уинър Димитров стигна до два шанса за пробив при 15:40.Първият бе отразен с ас, а при втория сервис в тялото попречи на Григор да направи успешен ретур. Геймът продължи над 7 минути като хасковлията пропусна още един брейкбол, но Лопес все пак успя да задържи подаването си.

При 40:40 в осмия гейм испанецът направи двойна грешка, но отрази брейбола след бекхенд в аут на Димитров. Лопес изпусна геймбол, но след това стигна до нов, като отново успя да изравни - 4:4. След бърз сервис гейм Григор направи 5:4, а Лопес трябваше да сервира за оставане в сета. Световният №34 се справи, но пък Димитров отново показа, че се чувства все по-комфортно на свой сервис и с гейм на нула си осигури минимум тайбрек - 6:5. Лопес отвърна, след като поведе 40:0 и нашето момче прати ретур в аут - 6:6. Димитров се измъкна в тайбрека, надделявайки със 7:5.

ВТОРИ СЕТ
Лопес започна с бърз гейм, печелейки го на нула. Във втория Гришо изоставаше с 0:30, но след четири поредни точни направи обрат за 1:1. Последва първият пробив в мача. При 0:15 Лопес изкара форхенд, а в следващата точка испанецът игра нелоша къса, която Димитров настигна и я превърна в уинър. Първата ни ракета се възползва още от първия си брейкбол, повеждайки с 2:1 гейма, след което направи 3:1 с подаване на 15. След това Лопес взе подаването си - 3:2.

При 15:15 в шестия гейм Димитров изгуби битка на мрежата. После пресили форхенд и се изправи пред две топки за рибрейк. На първата Лопес изкара ретур в аут след подсигурен сервис по диагонала на българина, а след това испанецът отново сбърка посрещането си - 40:40. С ас №10 в мача до момента Гришо си заслужи геймбол, а после опонентът му пласира ретур в аут - 4:2.

Последваха два гейма на нула, след които Лопес сервираше за оставане в мача. Димитров стигна до мачбол, но не успя да се възползва и да приключи двубоя. Българинът изкара два поредни ретура в аут, след което му се наложи да сервира за победата. При четвъртия мачбол в мача Димитров стигна до победата - 7:6(5), 6:4, след малко повече от час и половина игра.