Томаш Бердих победи германеца Миша Зверев със 7:5, 6:3 на старта на силния тенис турнир от ATP 500 в холандския град Ротердам.

Чехът проби Зверев за 2:1 в първия сет, а германецът го върна в десетия гейм, изравнявайки резултата за 5:5. Все пак Бердих спечели тази част със 7:5.

Във втория сет чехът поведе с 3:1 след пробив и до края на частта задържа аванса си, печелейки в крайна сметка с 6:3. Следващият съперник на Бердих ще е победителят от срещата между германеца Ян-Ленард Щруф и сърбина Виктор Троицки.

Фелисиано Лопес също започна с победа в надпреварата, след като надви словака Мартин Клижан с 6:3, 7:6(4). Във втория кръг съперник на испанеца ще е спечелилият сблъсъка между четвъртия поставен Давид Гофен от Белгия и французина Беноа Пер.