Бившият номер 1 в света Анди Мъри започна новата година с победа, като се наложи над австралиеца Джеймс Дъкуърт с 6:3, 6:4 в мач от първия кръг на турнира в Бризбейн.

Представителят на домакините допусна пробив в шестия гейм на първия сет, но веднага го върна. Двукратният шампион от "Уимбълдън" обаче спечели следващия гейм и малко по-късно приключи първата част. Дъкуърт, който е 234-и в света, бе равностоен в голяма част от втория сет, като дори имаш четири шанса за пробив във втория гейм. Мъри се справи и приключи мача за по-малко от 90 минути.

За Анди това бе първа победа от септември, след като контузия в бедрото ограничи миналия му сезон до шест турнира. Мъри е двукратен шампион в Бризбейн, където няма загуба, а днес записа 10-а поредна победа.