Футболните фенове в Испания останаха ощетени от  националната телевизия, която закъсня с прякото предаване на световната квалификация Еквадор – Аржентина 1:3. Лео Меси се превърна в герой за „гаучосите”, след като отбеляза и трите гола.

Зрителите обаче не видяха началото на драматичния двубой, в който домакините поведоха още в 34-ата секунда, а в 12-ата минута геният с №10 изравни. Тв каналът TVE пренесе зрителите на стадиона в еквадорската столица Кито с 15 минути по-късно, тъй като по същото време вървеше кулинарното предаване „Мастършеф”.

И докато Меси заби първия си гол, по телевизията показваха как се прави сос бешамел.

Социалните мрежи в Испания и най-вече в Барселона прегряха от недоволни фенове.

“Гол на Меси или соса бешамел на Силвия?”, „Не ви ли е срам! Стоим посред нощите и чакаме мача, а вие ни показвате как се приготвят ястия”, са само част от атаките срещу националната испанска телевизия.