На Националната футболна база „Бояна“ се проведе футболна среща между съдиите от Първа и Втора професионална лига, ръководена от журналистическа съдийска бригада в лицето на Йордан Георгиев („Канал 3“) като главен съдия, Георги Банов („24 часа“) и Валентин Грънчаров („Дарик радио“) като негови асистенти и Филип Петрунов („Лайвспорт“) като четвърти рефер.

Инициативата на съдийската комисия към БФС има за цел да допринесе за разбирането на играта, като постави съдиите и журналистите в нетипична за тях ситуация. Българските арбитри се включиха с ентусиазъм и в две полувремена по 30 минути изиграха оспорван двубой, завършил 2:2. След изпълнение на дузпи, победител в мача с 6:3 стана отборът на съдиите от Втора професионална лига