Кристиано Роналдо напусна Реал (Мадрид) миналото лято и премина в Ювентус, но звезда на „кралете“ се представя по-добре от португалеца този сезон. Карим Бензема наниза хеттрик за победата на „белия балет“ над Атлетик (Билбао) с 3:0 на „Сантяго Бернабеу“ и вече има повече голове от Роналдо през настоящия сезон. Френският нападател вкара и трите си гола през второто полувреме, разписвайки се в 47-ата, 76-ата и 90-ата минута. Така той има вече 21 попадения в Примера дивисион, с два повече от Роналдо за Ювентус в Серия „А“.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

След напускането на португалеца, Бензема получи нужната свобода на върха на атаката, а след завръщането на Зинедин Зидан в началото на март френският голмайстор е реализирал 10 попадения в Примера. Въпреки това Реал остава на четири точки зад втория Атлетико (Мадрид).