Играчът на Лудогорец Абел Анисе направи много силен мач на Купата на Африканските нации и влезе в историята като първият футболист на Мадагаскар, отбелязал в турнира при дебютното им участие. Халфът на "орлите" игра всичките 90 минути и получи приза Играч на мача при равенството 2:2 с Гвинея.

Иначе гвинейците взеха преднина чрез Каба (34'), който бе изведен сам срещу вратаря на мадагаскарците и не сгреши.

В началото на втората част тимът на Анисе получи право да изпълни корнер, а топката бе центрирана именно към него и той я изстреля неспасяемо за 1:1.
Мадагаскар стигна и до пълния обрат в 55-ата минута, когато Андрия вкара след дълъг пас.

Около 10 минути по-късно Камано от Гвинея оформи крайното 2:2 от дузпа.

Така след изиграването на мачовете от първия кръг в група "B" водач е Нигерия с 3 точки, Гвинея и Мадагаскар делят второто място с по 1 точка, а на дъното е Бурунди с нулев актив.