Испания и Швеция записаха убедителни победи в група “F” на квалификациите за Евро 2020, а в друга среща от тази група Норвегия и Румъния си размениха по два гола.

„Ла Фурия“ помете като гост Фарьорските острови с 4:1. Серхио Рамос (5) и Хесус Навас (19) дадоха комфортен аванс за тима на Луис Енрике след асистенции на Иско и Яго Аспас. Клемент Олсен (30) намали след пас на Фаеро, но три минути след това Тейтур Гестсон си вкара автогол. През втората част Хосе Гайа (71) оформи крайния резултат.

Шведите отвяха у дома Малта с класиката 3:0. Робин Куайсон (2) вкара единствения гол през първата част, а след почивката Виктор Клаесон (50) и Александър Ишак (81) довършиха съперника.

Норвегия изтърва два гола аванс и завърши 2:2 с гостуващия тим на Румъния. Тарик Елионуси (56) и Мартин Йодегаард (70) дадоха преднина на домакините, но голмайсторът на Лудогорец Клаудиу Кешеру (76 90+2) измъкна точката за северните ни съседи.

След тези резултати Испания е на върха с 9 точки след три победи пред Швеция със 7, Румъния с 4, Малта с 3 и Норвегия с 2, а на дъното без нито една точка е тимът на Фарьорските острови.