Отборите на Парагвай и Катар сътвориха голово зрелище за крайното 2:2 на „Маракана“ в Рио де Жанейро и спечелиха по точка в първия си мач от група „B” на Копа Америка 2019 в Бразилия. Така фаворитът Аржентина остана на дъното в групата след първите срещи, след като падна с 0:2 от Колумбия.

„Гуараните“ получиха 11-метров наказателен удар в самото начало за игра с ръка на Мигел Корея и Оскар Кардосо (4-дузпа) бе точен от бялата точка за 1:0. Това бе и единственото попадение за първата част.

След почивката Дерлиз Гонсалес (56) удвои аванса на парагвайците след пас на Алмирон. Пет минути преди това друг гол на "гуараните" не бе зачетен след консултация с ВАР. Поканеният като гост в надпреварата азиатски тим обаче не се предаде и Алмоез Али (68) намали на 2:1 след асистенция на Тарек Салман.

Боалем Коуки (77) изравни, възползвайки се от подаване на Акрам Афиф, оформяйки по този начин и крайния резултат в срещата.

В следващите срещи от групата на 20 юни Парагвай играе с Аржентина, а Катар се изправя срещу лидера в групата Колумбия.

Парагвай - Катар 2:2
1:0 Оскар Кардосо (4-дузпа), 2:0 Дерлиз Гонзалес (56), 2:1 Алмоез Али (68), 2:2 Боалем Коуки (77)

Парагвай (4-4-2): 12.Роберто Фернандес; 5.Бруно Валдес Рохас, 13.Жуниор Алонсо, 4.Фабиан Балбуена, 18.Сантяго Арзамендиа; 17.Ернан Перес (45 – 10.Дерлиз Гонзалес), 8.Родриго Рохас (79 – 6.Ричард Санчес), 16.Селсо Фабиан Ортис Гамара, 23.Мигел Алмирон; 7.Оскар Кардосо, 19.Сесилио Домингес (83 – 11.Хуан Итурбе)
Треньор: Едуардо Берисо (Аржентина)

Катар (4-3-3): 1.Ал Шееб; 15.Ал Рави, 2.Педро Мигел, 3.Хасан Абделкарим, 16.Боалем Коуки; 5.Тарек Салман, 6.Хатем Абдулазис (88 – 12.Карим Боудиаф); 23.Асим Мадибо, 19.Алмоез Али, 11.Акрам Афиф
Треньор: Феликс Санчес (Испания)

Рио де Жанейрo, стадион: "Маракана"
Съдия: Диего Аро (Перу)
Жълти картони: Балбуена и Перес (Парагвай); Коуки, Абделкарим, Мадибо и Салман (Катар)