Зенит победи Селтик с 3:0 у дома в реванш от 1/16-финалите на Лига Европа и се класира за следващата фаза на турнира с общ резултат 3:1.

Домакините започнаха двубоя ударно, след като успяха да открият резултата още в 8-ата минута чрез бившия футболист на Челси Бранислав Иванович, който отбеляза с глава след центриране от корнер.

След попадението Зенит продължи да доминира, а неизбежното се случи в 27-ата минута, когато Далер Кузяев отбеляза красив гол от далечно разстояние.

До края на полувремето домакините имаха още няколко добри положения за гол, но не съумяха да ги реализират.

През второто полувреме падна само едно попадение, а негов автор бе Кокорин, който реализира след асистенция на Иванович - 3:0.

Така руснаците продължават напред в надпреварата и очакват следващия си съперник.