Барселона победи у дома с 2:1 Реал Сосиедад и е много близо до титлата в Испания. Каталунците водят с 9 точки пред Атлетико (Мадрид), а до края на сезона остават пет кръга.

Този път вместо обичайните заподозрени Меси и Суарес се разписаха двама бранители. Попаденията за успеха бяха дело на Клеман Ленгле и Жорди Алба, а за гостите се разписа Хуанми.

Ленгле откри резултата на "Кам Ноу" в 45-ата минута, след като засече с глава центриране от корнер на Дембеле.

Меси и Суарес създадоха редица опасности, но вместо да бъде увеличен резултата, се стигна до равенство. В 62-ата минута Микел Мерино подаде извеждащ пас за Хуанми в наказателното поле, а той с шпагат успя да изпревари Тер Щеген и да отбележи за 1:1.

Радостта обаче бе кратка. След само 120 секунди Барселона отново излезе напред в резултата. Меси намери Алба в наказателното поле, той финтира защитник и с прекрасен диагонален удар вкара за крайното 2:1.