Българският национал Петър Занев се отличи с гол за Енисей при домакинската загуба с 1:2 от Урал в мач от осмия кръг на руската Премиер лига.

Цял мач за гостите игра Николай Димитров, който завърши с жълт картон в актива си. Хичо получи официалното предупреждение заради нарушение срещу Занев, който започна титуляр за Енисей, а в 73-ата минута отстъпи мястото си на Артур Саркисов.

В 25-ата минута домакините си вкараха автогол, след като Максим Семакин засече в собствената си врата центриране на Марко Араторе. В 58-ата минута Владимир Илин с глава удвои аванса на Урал. Асистенцията беше на Араторе.

Само минута по-късно Михаил Комков изпълни корнер за домакините. Топката се замота във вратарското поле и попадна на крака на Занев, който я прати в празния ъгъл.

С този успех Урал събра актив от осем точки и заема 12-о място в класирането. Енисей е на 14-а позиция с пет пункта.