Трансферът на Ромелу Лукаку в Манчестър Юнайтед и избраният от белгиеца №9 на екипа накара официалният сайт на „червените дяволи“ да представи всички играчи на клуба, носили деветката от въвеждането на постоянните номера във Висшата лига от сезон 1993/94.

Лукаку става осмият футболист, който ще носи №9 на Манчестър Юнайтед за последния близо четвърт век. За последните четири сезона той четвъртата различна деветка на „червените дяволи“ след Радамел Фалкао, Антони Марсиал и Златан Ибрахимович.

Браян Маклеър е първият №9 на Манчестър Юнайтед след въвеждането на постоянните номера, въпреки че предпочитаният дует в предни позиции на Алекс Фъргюсън тогава бяха Ерик Кантона и Марк Хюз. През сезон 1996/97 деветката взима Анди Коул, а Маклеър получава №13.

След Коул номерът взима Луи Саха, който през 2008 година предава щафетата на Димитър Бербатов. След напускането на Бербо деветката остава неизползвана за два сезона до пристигането на Фалкао под наем от Монако. След това №9 на гърба си носят Марсиал и Ибрахимович.

Единственият друг играч на Манчестър Юнайтед, който в ерата на Висшата лига е носил деветката е Лий Шарп, но това е преди въвеждането на постоянните номера.

ДЕВЕТКИТЕ НА МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД ОТ СЕЗОН 1993/94
Браян Маклеър: Шотландският национал оправда доверието на Сър Алекс, ставайки първият играч на клуба след Джордж Бест, който вкарва 20 гола за „червените дяволи“ в един сезон. Мачове: 398; Голове: 127

Анди Коул: Привлечен от Нюкасъл с британски трансферен рекорд. Създава убийствен тандем с Дуайт Йорк и помага на Манчестър Юнайтед за спечелването на требъл през 1999 година. Мачове: 231; Голове: 121

Луи Саха: Привлечен от Фулъм през януари 2004 година и бележи в дебюта си за Юнайтед срещу Саутхемптън. Разписва се във финала за Купата на Лигата през 2006 г. при победата над Уигън, когато е предпочетен пред Рууд ван Нистелрой. За съжаление контузиите бележат голяма част от престоя му в клуба. Мачове: 76; Голове: 42

Димитър Бербатов: Привлечен от Тотнъм в последния ден на трансферния прозорец през 2008 г., българинът прибави класа и елегантност в атаката на отбора. Спечели две титли с „червените дяволи“, подели голмайсторския приз с Карлос Тевес през сезон 2010/11. Мачове: 108; Голове: 56

Радамел Фалкао: Колумбиецът игра един сезон под наем от Монако под ръководството на Луис ван Гаал и след това беше част от Челси на настоящия мениджър на Юнайтед Жозе Моуриньо. Вкара първия си гол за „червените дяволи“ при победата с 2:1 над Евертън през октомври 2014 г. Мачове: 17; Голове: 4.

Антони Марсиал: Мнозина бяха учудени от размера на трансферната сума, платена за него. Той обаче оправда парите си с голов дебют срещу Ливърпул. Вкара победния гол в добавеното време срещу Евертън на полуфинала на ФА Къп и завърши като голмайстор на сезон 2015/16. През миналия сезон добави осем попадения в актива си. Мачове: 73; Голове: 25.

Златан Ибрахимович: Шведът опроверга всички, които се съмняваха, че на 35-годишна възраст той може да играе успешно във Висшата лига. Ибрахимович вкарваше голове и едновременно с това беше вдъхновение за съотборниците си. Стана голмайстор на отбора през миналия сезон, но контузия прекрати кариерата му при „червените дяволи“ още през април. Мачове: 41; Голове: 28